در مراسم گرامیداشت چهل و یکمین سالگرد انقلاب اسلامی در شهرستان بردسیر؛

تجلیل از پیشکسوتان جهاد و مبارزه در ایام الله دهه فجر 98

مراسم گرامی‌داشت دهه فجر انقلاب اسلامی و تجلیل از چهار خانواده شهدا، روز شنبه 19 بهمن ماه 98 در شهرستان بردسیر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه شهید باهنر کرمان، دکتر مهدی نقی زاده رئیس مرکز آموزش عالی کشاورزی بردسیر دانشگاه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و امام شهدا، چهل و یکمین فجر پیروزی انقلاب اسلامی به تشریح برنامه‌های آینده در راستای بهبود مسائل آموزشی و پژوهشی مرکز گفت: از جامعه دانشگاهی دعوت می‌نمایم با حضور خود در مراسم و برنامه‌های جشن انقلاب به ویژه در راهپیمایی ۲۲ بهمن، ضمن گرامی‌داشت آرمان‌های امام راحل(ره)، حمایت ملت شهید پرور را در مقابل جهانیان به تصویر کشند.
 
حجت الاسلام والمسلمین کرمانی امام جمعه شهرستان بردسیر کرمان گفت: شهداء با شهادتشان به اجر و پاداش معنوی که آرزوی دیرینه آنها بوده رسیده‌اند و این همسران بزرگوار و مادران شهداء هستند که باید دوران سختی‌های بعد از شهادت عزیزانشان را تحمل کنند. قطعاً خداوند پاداش و اجر معنوی این بزرگواران را در روز قیامت و آخرت خواهد داد و با شهیدانشان محشور خواهند شد لذا کم ترین کاری که ما می‌توانیم انجام دهیم تکریم و زنده نگه داشتن یاد و خاطره آن شهیدان والامقام و تجلیل از خانواده‌های ارجمندشان است.
 
 
معصومه رفیع پور رئیس مرکز اسناد و کتابخانه ملی جنوب شرق کشور خاطر نشان کرد: ان‌شاالله که امروز از این سردار بزرگ اسلام درس بگیریم و تنها شعار ندهیم که پرچم سردار به زمین نخواهد افتاد. وی الگویی بود از شرافت، انسانیت، سربلندی، عزت و اقتدار و امروزه باید الگو سازی کنیم از این شهید بزرگ برای جوانان و تنها به بردن نام ایشان اکتفا نکنیم و به جوانانی که انقلاب را درک نکرده اند بگوییم چرا سردار دلها، محبوب دلها بودند و بگوییم که اینان آثار انقلاب بوده‌اند و پرورش یافته مکتب امام خمینی(ره) و دیدیم که چگونه بعضی‌ها جانشان را در راه ایشان نثار کردند. 
 
 
وی افزود: هرچه را که ما می‌بینیم برگرفته از اسناد است و از اسنادی است که بعد و قبل از انقلاب بر جای مانده است. مرکز اسناد رسانه آمادگی خود را برای جمع آوری سندهایی که ارزش ریالی و معنوی داشته باشند را دارد و از عموم مردم خواستند که چنانچه سندی تاریخی و با ارزشی از سالیان گذشته دارند آنها را به جای نگهداری در خانه ها به مرکز اسناد ملی بسپارند تا به این طریق در حفظ هویت ملی کشورمان ایران عزیز نقش مهمی را ایفا کرده باشیم و به نسل آینده بیاموزیم چگونه باید زندگی کنیم و چگونه باید از گذشته‌ها درس عبرت بگیریم.
 
در پایان مراسم نیز با اهداء لوح تقدیر و یادبود از همسران شهداء سلمان رهنماء، حسین خسروی، اسفندیار موسی پور تجلیل به عمل آمد.