نشست رئیس دانشگاه با مسئولان بنیاد خیریه آلاء

در راستای دانش‌بنیان کردن فعالیت‌های خیریه آلاء عصر چهارشنبه 24 دیماه 99، جلسه ای به ریاست دکتر محمدعلی طاهر رئیس دانشگاه شهیدباهنر کرمان و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در اتاق رئیس دانشگاه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه شهید باهنر کرمان، دکتر محمد علی طاهر رئیس دانشگاه ضمن خوش‌آمدگویی گفت: نهادهای خیریه و مردم نهاد در کشور، با پشتوانه ایمانی و با عقیده محکم انجام می‌شود.

وی افزود: اگر کمک‌های خیرین صرف علم و دانش شود، باعث شناسایی و شکوفایی استعدادهای درخشان خواهد شد. 

رئیس دانشگاه شهید باهنر کرمان اظهار کرد: ان‌شاالله با این فکر که کمک‌های خیرین در جهت افزایش آموزش و پژوهش باشد، همچنین در حل معضلات و مشکلات کشور کمک کند و بسیاری از سرمایه‌ها جهت دار شوند.

وی گفت: فردی که کار خیر انجام می‌دهد یک آرامش روحی می‌گیرد و از نظر معنوی هم به دنبال آن کارخیر خصوصا زمانی که بداند آن کار خیری که انجام می‌دهد یک کار هدفدار است. ان‌شاالله با آن نیت خیری که مجموعه خیریه آلاء دارد بتواند کارهای بزرگی را انجام دهد و به یک سرانجامی این مسائل را برساند و این مشکلات و معضلات را که کمتر داشته باشیم و البته دانشگاه هم در این مسیر در حد توان اقداماتی را انجام می‌دهند.

دکتر محمدصالح طیب‌نیا مسئول راه اندازی پژوهشکده آلاء (مطالعات نوین امور وقف و امور خیر) در خصوص موسسه خیریه آلاء و گستره و فعالیت‌های آن موسسه توضیحاتی ارائه نمود.

وی با اشاره به اینکه فضای عمومی کشور بایستی فضای ترویج، تولید گسترش و تحقیق علم و پرورش عالم و محقق باشد گفت: هدف از این نشست دانش‌بنیان کردن فعالیت‌های خیریه است.