غبار روبی و عطرافشانی قبور شهدای گمنام دانشگاه به مناسبت هفته دفاع مقدس و آغاز سال تحصیلی نو

همزمان با شروع هفته دفاع مقدس و آغاز سال تحصیلی1401-1400 آیین غبار روبی و عطرافشانی قبور شهدای گمنام دانشگاه شهید باهنر کرمان با حضور رئیس دانشگاه، معاونین، جمعی از دانشجویان و کارکنان روز چهارشنبه 31 شهریورماه 1400 در حسینیه شهدای گمنام دانشگاه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه شهید باهنر کرمان، به مناسبت هفته دفاع مقدس و آغاز سال تحصیلی 1401-1400مراسم غبار روبی گلزار شهدای گمنام دانشگاه و به منظور تجدید میثاق با شهدای هشت سال دفاع مقدس و گام نهادن در مسیر حرکت و راه آنها برگزار شد.

در حاشیه آیین غبار روبی و عطر افشانی دکتر محمد علی طاهر رئیس دانشگاه در مصاحبه با خبرنگار روابط عمومی گفت: با حضور در مرقد مطهر شهدای گمنام، آغاز سال تحصیلی جدید را با یاد و نام شهدای هشت سال دفاع مقدس آغاز می‌کنیم که امیدواریم ادامه دهنده راه و منش این شهدا باشیم چرا که دانشگاه به عنوان یکی از مراکز ایجاد حرکت و شکل دهی به تصورات و باورهای افکار عمومی هر جامعه‌ای هست و حضرت امام خمینی(ره) نیز در پیشبرد نهضت الهی و پیروزی انقلاب اسلامی، از همراهی اقشار تحصیل کرده و دانشگاهی برخوردار بودند و امروزه اگر ملت ایران به دستاوردی رسیده به خاطر این شهدا بوده است.

وی افزود: دفاع مقدس به عنوان سند مقاومت و مظلومیت این مرز و بوم در خاطره تاریخ ماندگار است، شهدا چراغ راه آینده مردم هستند، شهیدان همواره زنده‌اند. همه ما مدیون شهدا هستیم و گرامی داشتن شهیدان به عنوان افرادی که در راه آرمان و عقیده خویش جنگیده و با خون خویش از وطن و ناموس و اسلام دفاع کرده اند، همانند فرهنگ اصیل و پایدار در ادبیات ایران رسم بوده و امروز وظیفه ما انتقال ارزشهای آنان به نسل های آینده است.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین حسن عسکری معاون دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه زیارت‌نامه شهدا را قرائت نمود و سپس مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی دانشگاه مطالبی را از کتاب "شاید تا اذان صبح "را بیان کرد.

در پایان دانشگاهیان با ادای احترام در مزار شهدا، با آرمان‌های والای شهدای گرانقدر، امام شهداء و منویات مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) تجدید میثاق نموده و با نثار فاتحه و اهدای گل، یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس را گرامی داشتند.