طرح ره نشان بنیاد ملی نخبگان

اولین دوره مسابقات مسئله محور طرح شهید بابایی بنیاد ملی نخبگان با هدف حل مسائل کشور و در راستای توانمندسازی دانشجویان برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه شهید باهنر کرمان، مسابقه ره نشان که در پنج حوزه زیست فناوری، آب و محیط زیست، حمل و نقل، انرژی و هوشمندسازی، توسط موسسه هدایت تخصصی رضوان شریف (کارگزار رسمی بنیاد ملی نخبگان) برگزار می‌شود، در راستای حل مسائل ۴۰ شرکت بزرگ صنعتی است که دانشجویان در صدد رفع آن برآیند.

تمامی دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته‌های فنی و مهندسی، علوم پایه و علوم پزشکی برای شرکت در مسابقه ره‌نشان می توانند یکی از حوزه‌های مذکور را انتخاب نموده و سپس در طول مسابقه بر اساس تخصص و علاقه خود، نسبت به فعالیت بر روی پروژه مورد نظر اقدام نمایند.

بیش از نیم میلیارد تومان اعطای جایزه نقدی به برگزیدگان مسابقه، امکان استخدام و همکاری با شرکت‌های تعریف کننده پروژه، برگزاری کارگاه‌های آموزشی عمومی و تخصصی، راهبری تخصصی، تیم سازی موثر و هدفمند، بهره مندی از امتیاز نخبگی بنیاد ملی نخبگان و انجام یک پروژه واقعی و صنعتی، از مزایای شرکت در این مسابقه به شمار می‌رود.

شرکت کنندگان در مسابقات ره نشان این فرصت را پیدا خواهند کرد تا در بستر انجام پروژه‌های واقعی و مورد نیاز کشور، توانمندی‌ها خود را محک بزنند و از بسترهای توانمندسازی ره نشان استفاده نمایند. پس از آن در صورت عضویت در تیم‌های برگزیده،  افراد و گروه ها مسیر تخصصی خود را بصورت تاسیس یک شرکت نوپا و یا جذب در مجموعه های فناور و صنعتی شروع خواهند کرد.

برای ثبت نام و مشاهده پروژه های مسابقات ره نشان تا 4 مهرماه فرصت دارید به پایگاه اینترنتی مسابقات ره نشان به نشانی rahneshan.ir  مراجعه نمایید.