دیداردانشگاهیان با خانواده شهید محمد عسکری

همزمان با هفتمین روز از هفته دفاع مقدس، روز چهارشنبه 7 مهرماه 1400جمعی از دانشگاهیان در منزل شهید محمد عسکری با خانواده این شهید بزرگوار دیدار و گفت‌وگو کردند.

به گزارش به گزارش روابط عمومی دانشگاه شهید باهنر کرمان، حجت الاسلام والمسلمین حسن عسکری معاون دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه و برادر شهید محمد عسکری گفت: امیدوارم خداوند به حق شهدا خون این بزرگوارانی که در راه خدا به زمین ریخته شده از همه ما دستگیری کند و توفیق شفاعت شهدا را نصیب و روزی ما بفرماید.

وی افزود: شهادت یک معنای خاص و یک معنای عام دارد، معنای خاص آن همان معنای فقهی است که این از نظر مراتب شهادت بالاترین رتبه شهادت همین نوع شهادت است و معنای عام آن این است که انسان در مسیر انجام وظیفه الهی کشته شود یا بمیرد.
برادر شهید خاطر نشان کرد: خداوند در قرآن می فرماید؛ آنان که ایمان آوردند و هجرت کردند و با اموال و جان‌های خود در راه خدا جهاد کردند درجه بزرگتری نزد خدا دارند و آنها رستگارند پس کسی که از خانه خود خارج می‌شود به قصد هجرت خدا برای انجام وظیفه در یک کلام انجام وظیفه الهی است هرکسی وظیفه خدادادی را بشناسد و به تکلیف خودش عمل کند حتی اگر به هر طریقی قبض روح شود شهادت محسوب می‌گردد، شهادت عامه است شهادت به معنای خاصه در مرگ قتالی است این مدل عام است.
حجت الاسلام والمسلمین عسکری افزود: خدا رحمت کند سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی را که تیکه کلام او خیلی شهرت پیدا کرد که می‌گفت؛ «تا کسی شهید نبود، شهید نمی شود. شرط شهید شدن، شهید بودن است. اگر امروز بوی شهید از رفتار و اخلاق کسی استشمام شد، شهادت نصیبش می شود. تمام شهدا دارای این مشخصه بودند». امیدواریم پروردگار عالم به همه ما توفیق شهادت در راه خودش را عنایت و مرحمت بفرماید و همه را هم مشمول دعای خیر و شفاعت شهدا قرار دهد.
گفتنی است شهید محمد عسکری معاون گردان خیبر جهاد بود که در سال ۱۳۶۵ عملیات کربلای ۵ در منطقه شلمچه در سن 22 سالگی به شهادت رسید.