حضور نماینده تام الاختیار وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در استان کرمان و رئیس ستاد استانی آزمون سراسری سال 1402 در نشست مجازی سازمان سنجش آموزش کشور

نشست مجازی دکتر عبدالرسول پورعباس رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با نمایندگان تام الاختیار آزمون سراسری سال 1402 روز شنبه 24 دی‌ماه 1401 در سالن اجتماعات سازمان سنجش، برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه شهید باهنر کرمان، دکتر حسین اکبری‌فرد رئیس دانشگاه طی مصاحبه‌ای با خبرنگار روابط عمومی در خصوص کنکور سراسری سال 1402 گفت: آزمون سراسری کنکور جزء مهم ترین و حساس ترین آزمونهاست که امسال برای اولین بار در دو نوبت دیماه 1401 و تیرماه 1402 برگزار خواهد شد که نوبت اول این آزمون اولین تجربه برگزاری در فصل زمستان است و در روزهای 29 و 30 دیماه برگزار می‌شود.

وی افزود: این رویداد بزرگ کشور با حضور 978 هزار و ۴۶۰ نفر شرکت کننده در 585 حوزه اصلی و 2040 حوزه فرعی در سراسر کشور، برگزار خواهد شد.

نماینده تام الاختیار وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و رئیس ستاد استانی آزمون افزود: در استان کرمان 39159 نفر داوطلب در 20 شهرستان استان و در پنج گروه آزمایشی ریاضی، تجربی، انسانی، هنر و زبان حضور دارند که از این تعداد 14160نفر مرد (36درصد) و 25 هزار نفر زن (64 درصد) به رقابت می‌پردازند.

رئیس دانشگاه معین استان خاطرنشان کرد: در شهر کرمان 5 حوزه اصلی از جمله: دانشگاه شهید باهنر کرمان، دانشگاه پیام نور، دانشگاه آزاد اسلامی، دانشکده فنی و حرفه‌ای شهید چمران و اداره آموزش پرورش و 17 حوزه فرعی در این رویداد مهم فعال هستند.

رئیس دانشگاه شهید باهنر کرمان عنوان کرد: آزمون سراسری در روز پنج‌شنبه 29 دیماه در دو نوبت صبح و عصر در رشته‌های علوم تجربی و زبان‌ خارجی و صبح روز جمعه 30 دیماه در رشته‌های علوم ریاضی و فنی و علوم انسانی و عصر جمعه رشته هنر در حوزه‌های مشخص شده برگزار خواهد شد.

رئیس ستاد استانی آزمون سراسری تصریح کرد: کلیه عوامل برگزاری آزمون سراسری عزم و همت والای خودشان را به کار بسته‌اند تا شاهد برگزاری آزمونی امن در راستای عدالت آموزشی و تحقق وظیفه قانونی سازمان سنجش آموزش کشور باشیم.

لازم به ذکر است: دکتر حسین اکبری‌فرد رئیس دانشگاه معین استان و نماینده تام الاختیار وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در استان کرمان و رئیس ستاد استانی آزمون و دکتر قاسم محمدی‌نژاد سرپرست حوزه معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه و دبیر ستاد استانی آزمون در نشست مجازی روز شنبه 24 دی‌ماه 1401 در سالن اجتماعات سازمان سنجش، شرکت داشتند.