حضور دانشجویان در تمام کلاس‌های آنلاین دانشگاه شهید باهنر کرمان، الزامی است

معاون آموزشی دانشگاه شهید باهنر کرمان بر حضور منظم دانشجویان در کلاس‌های مجازی برخط در نیمسال اول 1400-1399 تاکید کرد و گفت: حضور دانشجویان در تمام جلسات کلاس‌هایی که به صورت برخط (آنلاین) و طبق برنامه‌ی اعلام شده در سامانه جامع آموزشی دانشگاه برگزار می‌شود الزامی است و اگر دانشجو در درسی، بیش از سه شانزدهم جلسات کلاس‌های برخط یا در جلسه امتحان پایان نیمسال آن درس غیبت داشته باشد، نمره آن درس صفر خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه شهید باهنر کرمان، دکتر مریم احتشام زاده معاون آموزشی وتحصیلات تکمیلی دانشگاه در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی دانشگاه در مورد کلاس‌های آنلاین (برخط) نیسمال اول 1400-1399 ضمن آرزوی موفقیت برای دانشجویان گفت: بدین‌وسیله به اطلاع دانشجویان در تمامی مقاطع می‌رساند با توجه به شروع کلاس‌ها از تاریخ 22شهریور ماه 1399، حضور دانشجویان در تمام جلسات کلاس‌هایی که به صورت برخط (آنلاین) و طبق برنامه‌ی اعلام شده در سامانه جامع آموزشی دانشگاه (edu.uk.ac.ir) برگزار می‌شود الزامی است و اگر دانشجو در درسی، بیش از سه شانزدهم جلسات کلاس‌های برخط یا در جلسه امتحان پایان نیمسال آن درس(حتی در صورتی که سهم نمره پایان ترم به دلیل حاکم شدن شرایط کرونا و لزوم ارزیابی مستمر طول ترم، کمتر از حدنصاب نمره قبولی لازم برای گذراندن درس باشد) غیبت داشته باشد، نمره آن درس صفر خواهد شد. حذف درس دارای نمره صفر صرفاً به تشخیص و تأیید شورای آموزشی دانشگاه مبنی بر موجه بودن غیبت انجام می‌شود. تشخیص شرایط خاص دانشجو از نظر قطعی اینترنت بر عهده استاد درس با استفاده از اطلاعات موجود در سامانه است.
وی افزود: استفاده از محتوای ضبط شده کلاس‌های برخط(آنلاین) در نیمسال جاری، منوط به فعال نمودن امکان ضبط در سامانه توسط مدرس است و در صورتی که به تشخیص مدرس، ضرورتی به ضبط محتوای کلاس برخط در سامانه نباشد بدیهی است که استفاده از محتوای آن کلاس برای دانشجویان پس از برگزاری کلاس امکان پذیر نیست.
دکتراحتشام زاده خاطر نشان کرد: از تمامی دانشجویان دعوت می‌شود در تمامی جلسات کلاس‌های برخط دروس خود شرکت فعال داشته باشند تا علاوه بر استفاده از تدریس مدرسان، از فرصت تعامل با استادان و هم‌کلاسی‌های خود جهت یادگیری هرچه بیشتر استفاده نمایند.
وی یادآور شد: سایر قوانین آموزشی اعم از حذف یک درس نظری (اضطراری) دو هفته قبل از شروع امتحانات در صورتی که تعداد واحدهای باقیمانده کمتر از حدنصاب نشود، اخذ تا 24 واحد در نیمسال آینده در صورت کسب حداقل معدل 17، مشروطی و غیره مطابق ضوابط آیین‌نامه‌های ذیربط به قوت خود باقیست.