جلسه شورای اداری شهرستان راور با حضور سرپرست دانشگاه شهید باهنر کرمان

با حضور دکتر حسین اکبری فرد، دکتر اکبر نظری، دکتر محمد مهدی زاهدی روز پنجشنبه ٢٢ اردیبهشت ماه ١٤٠١ جلسه شورای اداری شهرستان راور برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه شهید باهنر کرمان، دکتر حسین اکبری فرد سرپرست دانشگاه شهید باهنر کرمان ضمن تشکر از مسئولان شهرستان راور برای شرکت دادن دانشگاه در جلسه شورای اداری شهرستان راور گفت: لازم است با ایجاد زیر ساخت‌های درست و حمایت‌های استانی، کمک خیرین، می‌توانیم به بهره وری برسیم و هزینه‌ها را کم کنیم.
وی با اشاره به بهره وری در سازمان‌ها و استفاده از ظریف و پتانسیل دانشگاه شهید باهنر کرمان گفت: این دانشگاه با وجود 600 عضو هیأت علمی جزو اولین و برترین دانشگاه‌های جنوب شرق کشور است و در بحث آموزش وپژوهش توانمدی‌هایی دارد، می‌توان با نیروی متخصص موجود در دانشگاه و با ثابت نگه داشتن کیفیت و کم کردن هزینه‌ها به حل مسائل جامعه کمک کند تا بهره‌وری ایجاد شود.
دکتر اکبری فرد تاکید کرد: لازم است راه را برای سرمایه گذاران هموار کنیم تا تشویق شوند و مورد استقبال مردم و مسئولان شهرستان قرار گیرند تا در شهرستان راور سرمایه گذاری کنند تا در راستای فرماشات مقام معظم رهبری قدم برداشته و اشتغال آفرینی صورت گیرد.
وی پیشنهاد کرد نمایشگاه و کارگاه‌های فرش برپا گردد تا تولیدات شهرستان دیده شود و سفارش گیری صورت گیرد تا خروجی خوبی برای شهرستان داشته باشد.
سرپرست دانشگاه شهید باهنر کرمان خاطر نشان کرد: شهرستان راور در بخش فرش ظرفیتهای خوبی ایجاد کرده لازم است این ظرفیت را به نسل بعدی منتقل شود.
وی با اشاره به اینکه بسیاری از فعالیت‌های مرکز آموز عالی فرش راور دانشگاه شهید باهنر کرمان در همان مرحله دانش مانده است و به بازار کار ورود پیدا نکرده گفت: در این شهرستان زیر ساخت صنعت فرش در منازل بوده، اما امروز سبک زندگی‌ها عوض شده باید تغییراتی ایجاد کرد تا محصولات فرش با روش زندگی امروزی سازگاری پیدا کند و خط تولیدی صورت گیرد و به مرحله بازار برسد که منجر به اشتغال آفرینی گردد. 
دکتر محمد مهدی زاهدی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی از ساخت یک هنرستان جامع به نام شهید سلیمانی در کنار کارخانه فولاد راور خبر داد و گفت: بعد از تاکید مقام معظم رهبری در جمع معلمان مبنی بر ایجاد هنرستان مجاور صنایع و شر کت ها، امروز با شرکت معدنی گل گهر مذاکره و به توافق رسیدیم تا یک هنرستان در راور ایجاد کنیم.۵۰ درصد هزینه های آن را آموزش و پرورش و ۵۰ درصد دیگر را نیز شرکت گل گهر تامین می‌کند، البته تلاش داریم تا نوسازی مدارس را نیز پای کار بیاوریم، این هنرستان هم رشته‌های صنعت و معدن و هم هنر را پوشش می‌دهد.
زاهدی با تاکید بر اینکه رشته‌های هنرستانی را گسترش دهید، گفت: مرکز استان در این زمینه تنگ نظری نکند، برای تجهیزات آن کمک کنید بنده نیز پیشقدم می‌شوم.
وی به مساله مهم بیمه قالیبافان پرداخت و عنوان کرد: چند وقت پیش جلسه‌ای با وزیر داشتم، این موضوع را پیگیری کردم، نامه‌ای با محوریت قالیبافان کرمان و راور نوشتم، وزیر آن نامه را با دستوری برای تامین اجتماعی فرستاد تا اقدام شود. آن نامه در رسانه کاروانسرا راور وجود دارد، آن را با یک درخواست ارسال کنید تا بتوانم از طریق تامین اجتماعی در تهران پیگیری کنم.
زاهدی ادامه داد: بیمه کارگران، به‌ویژه کارگران ساختمانی را نیز مجلس تصویب کرده است.