برگزاری وبینار گرامیداشت روز علوم سیاسی در ایران

وبینار گرامیداشت روز علوم سیاسی در ایران با حضور استادان بخش علوم سیاسی و با محوریت چالش‌ها و فرصت‌های آموزشی پژوهشی و شغلی رشته علوم سیاسی، روز چهارشنبه۳ دیماه۹۹ ، در تالار وحدت دانشگاه، برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه شهید باهنر کرمان به نقل از انجمن علمی دانشجویی علوم سیاسی دانشگاه ابتدا پیام دکتر سید محمد ساداتی نژاد مدیر عامل جمعیت ندای صلح و رایزن حقوق بشر ایران در مقر اروپایی سازمان ملل متحد در ژنو برای دانشجویان پخش شد و وی در پیامی به دانشجویان علوم سیاسی دانشگاه خاطر نشان کرد: علوم سیاسی و روابط بین الملل دو حوزه علمی دارای پویایی و جذابیت هستند که به حوزۀ اندیشه و حکمرانی و تجزیه و تحلیل پدیده‌های بین المللی و با تمام زندگی انسان‌ها سر و کار دارد و برای فهم و انتقال ادبیات سیاسی نیازمند تسلط بر سه زبان انگلیسی - فرانسوی - عرب هستیم.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر عباس حیدری رئیس دانشکده حقوق و الهیات گفت: در یک جامعه بالاترین جلوه، جلوه سیاست است بسیاری از اندیشمندان رشته‌های گوناگون را داشته‌ایم که نهایتا به حوزه سیاست و اندیشه سیاسی پرداختند افرادی مثل هابز و لاک و بسیاری از فلاسفه و اندیشمندان در نهایت به سمت سیاست آمدند، اگر یک فیلسوف یا متفکری در فرایند تفکر خویش حوزه سیاست را مورد توجه قرار ندهد احساس نقصان و کمبود می‌کند.

دکتر محمود بابایی عضو هیآت علمی بخش علوم سیاسی گفت: برای رفع موانع اشتغال و بیکاری توسط سیاست مداران دو مانع اصلی آن اجرایی و آموزشی از راهکار عمومی برای رفع موانع فرهنگ سازی سیاسی است.

دکتر یحیی کمالی رئیس بخش علوم سیاسی دانشگاه گفت: اهمیت علوم سیاسی برای جامعه و ملت مطرح است و جریانات علوم سیاسی به سه بخش مطالعه فلسفۀ سیاست بحث حکومت مطلوب از یونان باستان تا قرن ۱۸ میلادی -جریان غالب  علوم سیاسی و علم سیاست برای تبیین پدیده ها و وقایع سیاسی- جریان علوم سیاست گذاری از ۱۹۸۰ از آمریکا و انگلیس آغاز شد تاکید بر مسائل جاری سیاسی وجنبه کاربردی و حل مسئله را دارد.

دکتر علی ایلخانی عضو هیات علمی دانشگاه گفت: فرصت های آموزشی و بورس‌های برای دانشجویان در مقطع ارشد و دکتری که نیازمند آگاهی و آشنایی با شرایط مندرج دانشگاه‌ها و فراخوان‌های دانشگاه در سطح بین الملل مثلا در اروپا است.

در ادامه از استاد مشاور انجمن پیشین دکتر صدیقه شیخ زاده و هم چنین از دانشجویان برتر مقطع کارشناسی زهرا متصدی زاده زرندی ورودی 96 کارشناسی ارشد علوم سیاسی، کیانا کامیابی ورودی97 کارشناسی ارشد دیپلماسی و سازمان های بین المللی، محمد حسین محمدی ورودی 98دانشجوی رتبه برتر کنکور ارشد و مینا بقایی رتبه ۱۵ مطالعات ژاپن دانشگاه مطالعات جهان تقدیر به عمل آمد.

 در پایان از آریا حاج ملک، مهدیه دوست حسینی و فاطمه عسکری به عنوان نفرات برتر مسابقه دانش سیاسی تقدیر شد.