به میزبانی به میزبانی مجتمع آموزش عالی معدن زرند؛

برگزاری جلسه شورای اداری شهرستان زرند

جلسه شورای اداری شهرستان زرند روز یکشنبه 2 اردیبهشت ماه 1401 با حضور سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمان، در مجتمع آموزش عالی معدن زرند برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه شهید باهنر کرمان به نقل از مجتمع آموزش عالی معدن زرند، دکتر حسین مهرابی سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمان گفت: شورای برنامه ریزی و توسعه استان مصوبات آن الزام آور است، نیاز است کمیته‌های فرابخشی این شورا خصوصا در بخش دانش بنیان، فرهنگی و زیربنایی متناظر شهرستانی آن نیز باید در شهرستان‌ها تشکیل شود.
وی با اشاره به اینکه شعار امسال روند تاثیرگذاری در بحث رونق اشتغال خواهد داشت افزود: رتبه کرمان ۱۵ کشوری در دانش بنیان است، بحث دانش بنیان بلند مدت و در مقیاس بزرگ جواب می‌دهد و بازاریابی دانش بنیان، تحقیق و توسعه دانش بنیان در مقیاس بزرگ موفق خواهد بود.
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمان خاطر نشان کرد: دراستان کرمان ۱۱۰ هزار جویای کار داریم ۵۸ هزار نفر بالای لیسانس است. وضع خوبی در شاخص رتبه بندی دانش بنیان استان کرمان داریم ولی در تجاری سازی و نفوذ آن در تولید در رتبه‌های آخر کشور قرار داریم.
دکتر مهرابی تاکید کرد: اشتغال جوانان باید در اولویت و در راس امور قرار گیرد، بحث اشتغال آفرینی در بیانیه گام دوم انقلاب در دسته‌بندی سیاسی فرهنگی و اقتصادی به‌عنوان سرسلسله حل مشکلات جوانان است. مدل سازی ارتباط و پیوند دانشگاه با صنعت سخت است باید به دنبال پیوند و ارتباط دانشگاه و صنعت باشیم و افزود، آشتی دادن دانش با تولید یعنی دانش بنیان که از ارتباط و مدل سازی دانشگاه با صنعت شروع خواهد شد.
گفتنی است در این نشست، رئیس مجتمع آموزش عالی معدن زرند، فرماندار و امام جمعه شهرستان زرند، نماینده شهرستان‌های زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی، مدیران اجرایی ادارات و نهادهای شهرستان زرند و رئیس پارک علم و فناوری استان کرمان نیز حضور داشتند.